SiTIME SIT9003AI-13-33XX-000.FP000
SIT9003AI-13-33XX-000.FP000 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AI-13-33XX-000.FP000
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC PROGRAMMABLE
Datasheet Download
SIT9003AI-13-33XX-000.FP000.pdf
Availability of SIT9003AI-13-33XX-000.FP000
QUANTITY
SIT9003AI-13-33XX-000.FP000 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AI-13-33XX-000.FP000
Internal Part NumberEIS-SIT9003AI-13-33XX-000.FP000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9003
PackagingBulk
TypeBlank (User Must Program)
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable, Standby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 2.8V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm, ±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.1mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4.3µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AI-13-33XX-000.FP000
Related LinksSIT9003AI-13-, SIT9003AI-13-33XX-000.FP000 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AI-13-33XX-000.FP000 Details Description
Related parts for SIT9003AI-13-33XX-000.FP000
SENSOR 500PSI M10-1.25 6H 20MA datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS WALL W/PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 80.5X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 2M OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 2MM T/H datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf