SiTIME SIT9121AC-1C-25E
SIT9121AC-1C-25E picture photo
Mfg. Part Number
SIT9121AC-1C-25E
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9121AC-1C-25E.pdf
Availability of SIT9121AC-1C-25E
QUANTITY
SIT9121AC-1C-25E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9121AC-1C-25E
Internal Part NumberEIS-SIT9121AC-1C-25E
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9121
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA