Sanken SJPZ-N33V
SJPZ-N33V picture photo
Mfg. Part Number
SJPZ-N33V
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 33V 2W SJP
Datasheet Download
SJPZ-N33V.pdf
Availability of SJPZ-N33V
QUANTITY
SJPZ-N33V Order Process
Ship out your order
Specifications of SJPZ-N33V
Internal Part NumberEIS-SJPZ-N33V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±6%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)-
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 25V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 2A
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, J-Lead
Supplier Device PackageSJP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJPZ-N33V
Related LinksSJPZ, SJPZ-N33V Datasheet, Sanken Distributor
SJPZ-N33V Details Description
Related parts for SJPZ-N33V
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FUSE 1800A 600V 3FKE/115 AR UR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 3-ROWS datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A 8SOIC datasheet.pdf