Amphenol Aerospace Operations SJT07RT-20-11P(014)
SJT07RT-20-11P(014) picture photo
Mfg. Part Number
SJT07RT-20-11P(014)
Brief Description
CONN RCPT 11POS JAM NUT PINS
Datasheet Download
SJT07RT-20-11P(014).pdf
Availability of SJT07RT-20-11P(014)
QUANTITY
SJT07RT-20-11P(014) Order Process
Ship out your order
Specifications of SJT07RT-20-11P(014)
Internal Part NumberEIS-SJT07RT-20-11P(014)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions11
Shell Size - Insert20-11
Current Rating-
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJT07RT-20-11P(014)
Related LinksSJT07RT-2, SJT07RT-20-11P(014) Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
SJT07RT-20-11P(014) Details Description
Related parts for SJT07RT-20-11P(014)
RES CHAS MNT 0.47 OHM 10% 160W datasheet.pdf
IDC CABLE - AKR34H/AE34G/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 60POS 5ROW GOLD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 13PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
OSC XO 6.9993MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf