Amphenol Aerospace Operations SJT07RT-22-35P(014)
SJT07RT-22-35P(014) picture photo
Mfg. Part Number
SJT07RT-22-35P(014)
Brief Description
CONN RCPT 100POS JAM NUT PINS
Datasheet Download
SJT07RT-22-35P(014).pdf
Availability of SJT07RT-22-35P(014)
QUANTITY
SJT07RT-22-35P(014) Order Process
Ship out your order
Specifications of SJT07RT-22-35P(014)
Internal Part NumberEIS-SJT07RT-22-35P(014)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions100
Shell Size - Insert22-35
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Current Rating-
Voltage - Rated400VAC, 550VDC
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJT07RT-22-35P(014)
Related LinksSJT07RT-2, SJT07RT-22-35P(014) Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
SJT07RT-22-35P(014) Details Description
Related parts for SJT07RT-22-35P(014)
HDI RECP ASSY 4 ROW 440 POS datasheet.pdf
FITTING OUT COR LD/LDP/CD5 WHT datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .300 24POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 35V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 15VC DO13 datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf