Amphenol Pcd SJT502401
SJT502401 picture photo
Mfg. Part Number
SJT502401
Manufacturer
Product Category
Terminal Junction Systems
Brief Description
MODULE MOUNTING TRACK, 2 POSITIO
Datasheet Download
SJT502401.pdf
Availability of SJT502401
QUANTITY
SJT502401 Order Process
Ship out your order
Specifications of SJT502401
Internal Part NumberEIS-SJT502401
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Junction Systems
SeriesSJT
TypeRail
Contact Size-
Module Capacity2
Size / Dimension-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJT502401
Related LinksSJT5, SJT502401 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
SJT502401 Details Description
Related parts for SJT502401
CONN HEADER .100 DUAL STR 40POS datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS W/SOCKETS datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
IC COMP GRND-SENSNG LOWPWR 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 0.4VA 28V datasheet.pdf