Amphenol Aerospace Operations SJTG06RT-14-15P(014)
SJTG06RT-14-15P(014) picture photo
Mfg. Part Number
SJTG06RT-14-15P(014)
Brief Description
CONN PLUG 15POS STRAIGHT PINS
Datasheet Download
SJTG06RT-14-15P(014).pdf
Availability of SJTG06RT-14-15P(014)
QUANTITY
SJTG06RT-14-15P(014) Order Process
Ship out your order
Specifications of SJTG06RT-14-15P(014)
Internal Part NumberEIS-SJTG06RT-14-15P(014)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions15
Shell Size - Insert14-15
Current Rating-
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJTG06RT-14-15P(014)
Related LinksSJTG06RT-1, SJTG06RT-14-15P(014) Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
SJTG06RT-14-15P(014) Details Description
Related parts for SJTG06RT-14-15P(014)
CONN LOW PRO 43 POS 156X200C/L datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
OSC XO 705.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 250VDC AXIAL CAN datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.056UF RADIAL datasheet.pdf