Amphenol Aerospace Operations SJTG06RT-14-19SA(014)
SJTG06RT-14-19SA(014) picture photo
Mfg. Part Number
SJTG06RT-14-19SA(014)
Brief Description
CONN PLUG 19POS STRAIGHT SCKT
Datasheet Download
SJTG06RT-14-19SA(014).pdf
Availability of SJTG06RT-14-19SA(014)
QUANTITY
SJTG06RT-14-19SA(014) Order Process
Ship out your order
Specifications of SJTG06RT-14-19SA(014)
Internal Part NumberEIS-SJTG06RT-14-19SA(014)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert14-19
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Current Rating-
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJTG06RT-14-19SA(014)
Related LinksSJTG06RT-1, SJTG06RT-14-19SA(014) Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
SJTG06RT-14-19SA(014) Details Description
Related parts for SJTG06RT-14-19SA(014)
THERMISTOR NTC 470K 3% RADIAL datasheet.pdf
DIODE DAMPER/MOD VID TO-220FPAB datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 0.6A SYNC 16QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
SENSOR TO92 HIGH SENSITIVITY datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM R6 datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 520MA 370 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf