Amphenol Aerospace Operations SJTP00RT-18-35S
SJTP00RT-18-35S picture photo
Mfg. Part Number
SJTP00RT-18-35S
Brief Description
CONN RCPT 66POS WALL MNT SCKT
Datasheet Download
SJTP00RT-18-35S.pdf
Availability of SJTP00RT-18-35S
QUANTITY
SJTP00RT-18-35S Order Process
Ship out your order
Specifications of SJTP00RT-18-35S
Internal Part NumberEIS-SJTP00RT-18-35S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions66
Shell Size - Insert18-35
Current Rating-
Voltage - Rated400VAC, 550VDC
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJTP00RT-18-35S
Related LinksSJTP00R, SJTP00RT-18-35S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
SJTP00RT-18-35S Details Description
Related parts for SJTP00RT-18-35S
CONN RECEPT PIN .015-.025" .125" datasheet.pdf
CONN TERM BLK W/BFI DISC RL MNT datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
L37-3 SHEET 150X150X10MM W/ADH datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 11.18MM datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
22+22 MALE HORIZ CONN datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
IC OPAMP GEN PURP 8-SO datasheet.pdf
PHOTOMOS(MOS FET) RELAY datasheet.pdf
BIT PHILLIPS SLOT SZ1-3/16" 3" datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 104MHZ 8SOIC datasheet.pdf