C&K Components SK42D05G6NS
SK42D05G6NS picture photo
Mfg. Part Number
SK42D05G6NS
Manufacturer
Product Category
Slide Switches
Brief Description
SWITCH SLIDE
Datasheet Download
SK42D05G6NS.pdf
Availability of SK42D05G6NS
QUANTITY
SK42D05G6NS Order Process
Ship out your order
Specifications of SK42D05G6NS
Internal Part NumberEIS-SK42D05G6NS
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package240
Category Switches
FamilySlide Switches
SeriesSK, COMAX
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SK42D05G6NS
Related LinksSK42D, SK42D05G6NS Datasheet, C&K Components Distributor
SK42D05G6NS Details Description
Related parts for SK42D05G6NS
FIXED IND 15UH 10.7A 8 MOHM SMD datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG CMOS TRI ST 100PPM datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 2.6A SC75-6L datasheet.pdf
RES 91K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
IC VIDEO DECODER 196CSPBGA datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf