Skyworks Solutions Inc. SKY65015-70LF
SKY65015-70LF picture photo
Mfg. Part Number
SKY65015-70LF
Manufacturer
Product Category
RF Amplifiers
Brief Description
IC AMP INGAP LF-6GHZ SOT-89
Datasheet Download
SKY65015-70LF.pdf
Availability of SKY65015-70LF
QUANTITY
SKY65015-70LF Order Process
Ship out your order
Specifications of SKY65015-70LF
Internal Part NumberEIS-SKY65015-70LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Amplifiers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency0Hz ~ 6GHz
P1dB17dBm (50.1mW)
Gain18dB
Noise Figure4.2dB
RF TypeDBS, HLAN, WLAN
Voltage - Supply5V
Current - Supply120mA
Test Frequency2GHz
Package / CaseTO-243AA
Supplier Device PackageSOT-89-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SKY65015-70LF
Related LinksSKY650, SKY65015-70LF Datasheet, Skyworks Solutions Inc. Distributor
SKY65015-70LF Details Description
Related parts for SKY65015-70LF
IC PWR MOSFET DRIVER N-CH 24SOIC datasheet.pdf
IC QUAD 1OF2 DATASLCT/MUX 16-DIP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS 1.5KW 200V datasheet.pdf
RES 167 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.5M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 1A datasheet.pdf