Skyworks Solutions Inc. SKY65015-70LF
SKY65015-70LF picture photo
Mfg. Part Number
SKY65015-70LF
Manufacturer
Product Category
RF Amplifiers
Brief Description
IC AMP INGAP LF-6GHZ SOT-89
Datasheet Download
SKY65015-70LF.pdf
Availability of SKY65015-70LF
QUANTITY
SKY65015-70LF Order Process
Ship out your order
Specifications of SKY65015-70LF
Internal Part NumberEIS-SKY65015-70LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Amplifiers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency0Hz ~ 6GHz
P1dB17dBm (50.1mW)
Gain18dB
Noise Figure4.2dB
RF TypeDBS, HLAN, WLAN
Voltage - Supply5V
Current - Supply120mA
Test Frequency2GHz
Package / CaseTO-243AA
Supplier Device PackageSOT-89-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SKY65015-70LF
Related LinksSKY650, SKY65015-70LF Datasheet, Skyworks Solutions Inc. Distributor
SKY65015-70LF Details Description
Related parts for SKY65015-70LF
TRANS PREBIAS PNP 200MW SMT3 datasheet.pdf
IC 3.3V PLL CLOCK-DRVR 24-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
SWITCH KNOB RND MOM RED DPDT datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MOD 750LM WHT datasheet.pdf
F39-EJ0620-D datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf