Littelfuse SL1003A230C
SL1003A230C picture photo
Mfg. Part Number
SL1003A230C
Brief Description
GDT 230V 10KA
Datasheet Download
SL1003A230C.pdf
Availability of SL1003A230C
QUANTITY
SL1003A230C Order Process
Ship out your order
Specifications of SL1003A230C
Internal Part NumberEIS-SL1003A230C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Circuit Protection
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
SeriesSL1003A
PackagingBulk
Voltage - DC Spark Over (Nom)230V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Tolerance-
Number of Poles3
Fail ShortNo
Mounting TypeUser Defined
Package / CaseCylinder No Lead, 3 Terminal
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL1003A230C
Related LinksSL100, SL1003A230C Datasheet, Littelfuse Distributor
SL1003A230C Details Description
Related parts for SL1003A230C
IC EEPROM 256KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
LED 4 ELEMENT RED 5V T-1 BI-PIN datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 30ppm 6pF 150 Ohm -30°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 10% DISC datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW DO213AB datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT SKT datasheet.pdf