Littelfuse SL1021A145R
SL1021A145R picture photo
Mfg. Part Number
SL1021A145R
Manufacturer
Product Category
Gas Discharge Tube Arresters (GDT)
Brief Description
GDT 145V 10KA THROUGH HOLE
Datasheet Download
SL1021A145R.pdf
Availability of SL1021A145R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SL1021A145R Order Process
Ship out your order
Specifications of SL1021A145R
Internal Part NumberEIS-SL1021A145R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
SeriesSL1021A
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)145V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Tolerance-
Number of Poles3
Fail ShortNo
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial Cylinder, 3 Lead (Radial Bend)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL1021A145R
Related LinksSL102, SL1021A145R Datasheet, Littelfuse Distributor
SL1021A145R Details Description
Related parts for SL1021A145R
CONN SOCKET 50POS OPEN END 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% AXIAL datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG HER LC CC datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 7500PF 100V 1% BP 1825 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 290MA 900 MOHM TH datasheet.pdf
IC TDM SWITCH 2K-CH ENH 256PBGA datasheet.pdf
IMPACT DC 6X14 GR SN datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf