Littelfuse SL1024A090RF
SL1024A090RF picture photo
Mfg. Part Number
SL1024A090RF
Brief Description
GDT 90V 10KA T/H FAIL SHORT
Datasheet Download
SL1024A090RF.pdf
Availability of SL1024A090RF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SL1024A090RF Order Process
Ship out your order
Specifications of SL1024A090RF
Internal Part NumberEIS-SL1024A090RF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
SeriesSL1024A
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)90V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL1024A090RF
Related LinksSL1024, SL1024A090RF Datasheet, Littelfuse Distributor
SL1024A090RF Details Description
Related parts for SL1024A090RF
CONN HEADER 8POS 2MM GOLD DIP datasheet.pdf