Littelfuse SL1411A090C
SL1411A090C picture photo
Mfg. Part Number
SL1411A090C
Brief Description
GDT 90V 10KA
Datasheet Download
SL1411A090C.pdf
Availability of SL1411A090C
QUANTITY
SL1411A090C Order Process
Ship out your order
Specifications of SL1411A090C
Internal Part NumberEIS-SL1411A090C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesSL1411A
PackagingBulk
Voltage - DC Spark Over (Nom)90V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Fail ShortNo
Mounting TypeUser Defined
Package / CaseCylinder No Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL1411A090C
Related LinksSL141, SL1411A090C Datasheet, Littelfuse Distributor
SL1411A090C Details Description
Related parts for SL1411A090C
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 077 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 530MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC AMP MMIC BIPO BROADBND SC70-6 datasheet.pdf
EXTENSION CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 800MA 320 MOHM datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Power) Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE HEXFRED 70A 1200V SOT-227 datasheet.pdf