TDK Corporation SLF10145T-151MR79-PF
SLF10145T-151MR79-PF picture photo
Mfg. Part Number
SLF10145T-151MR79-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150UH 810MA 420 MOHM
Datasheet Download
SLF10145T-151MR79-PF.pdf
Availability of SLF10145T-151MR79-PF
QUANTITY
SLF10145T-151MR79-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of SLF10145T-151MR79-PF
Internal Part NumberEIS-SLF10145T-151MR79-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSLF(-H) Series Comparison
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±20%
Current Rating810mA
Current - Saturation790mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)420 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLF10145T-151MR79-PF
Related LinksSLF10145T-, SLF10145T-151MR79-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
SLF10145T-151MR79-PF Details Description
Related parts for SLF10145T-151MR79-PF
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 18V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SSMINI2 datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 6POS STACK 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN CARD PUSH-PULL R/A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf