TDK Corporation SLF7045T-151MR40-PF
SLF7045T-151MR40-PF picture photo
Mfg. Part Number
SLF7045T-151MR40-PF
Brief Description
FIXED IND 150UH 400MA 408 MOHM
Datasheet Download
SLF7045T-151MR40-PF.pdf
Availability of SLF7045T-151MR40-PF
QUANTITY
SLF7045T-151MR40-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of SLF7045T-151MR40-PF
Internal Part NumberEIS-SLF7045T-151MR40-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSLF(-H) Series Comparison
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±20%
Current Rating400mA
Current - Saturation400mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)408 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLF7045T-151MR40-PF
Related LinksSLF7045T-, SLF7045T-151MR40-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
SLF7045T-151MR40-PF Details Description
Related parts for SLF7045T-151MR40-PF
CAP CER 2.2UF 16V Y5V 0805 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 9A DO204AR datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.8A 135 MOHM SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 68 OHM 5% 120W datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 230MA 690 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CABLE ASSY 12" N MALE-RP BNC FEM datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 4V X6S 0201 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf