TDK Corporation SLF7055T-3R3N3R3-3PF
SLF7055T-3R3N3R3-3PF picture photo
Mfg. Part Number
SLF7055T-3R3N3R3-3PF
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 3.3A 24 MOHM SMD
Datasheet Download
SLF7055T-3R3N3R3-3PF.pdf
Availability of SLF7055T-3R3N3R3-3PF
QUANTITY
SLF7055T-3R3N3R3-3PF Order Process
Ship out your order
Specifications of SLF7055T-3R3N3R3-3PF
Internal Part NumberEIS-SLF7055T-3R3N3R3-3PF
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±30%
Current Rating3.3A
Current - Saturation4.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)31.2 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.228" (5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLF7055T-3R3N3R3-3PF
Related LinksSLF7055T-3, SLF7055T-3R3N3R3-3PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
SLF7055T-3R3N3R3-3PF Details Description
Related parts for SLF7055T-3R3N3R3-3PF
IDC CABLE - MPK14K/MC14F/MPK14K datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 26 50/CD datasheet.pdf
IC AUD/VID SWITCH SPI SER 16QSOP datasheet.pdf
DIODE GPP 1.5A 100V LOPRO 4SMD datasheet.pdf
KIT FUSE 3.15A 5X20MM AC datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 16pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RECTIFICATION FAST RECOVERY DIO datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf
3MM MOIST-SEAL LENS LP datasheet.pdf