Rohm Semiconductor SLR343EC4TT32XLXM
SLR343EC4TT32XLXM picture photo
Mfg. Part Number
SLR343EC4TT32XLXM
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED GREEN CLEAR
Datasheet Download
SLR343EC4TT32XLXM.pdf
Availability of SLR343EC4TT32XLXM
QUANTITY
SLR343EC4TT32XLXM Order Process
Ship out your order
Specifications of SLR343EC4TT32XLXM
Internal Part NumberEIS-SLR343EC4TT32XLXM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
SeriesSLR-343
PackagingBulk
ColorGreen
Lens Color-
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating1500mcd
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 3.10mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Current - Test20mA
Viewing Angle40°
Mounting TypeThrough Hole
Wavelength - Dominant525nm
Wavelength - Peak-
Features-
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension-
Height (Max)5.60mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLR343EC4TT32XLXM
Related LinksSLR343EC, SLR343EC4TT32XLXM Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
SLR343EC4TT32XLXM Details Description
Related parts for SLR343EC4TT32XLXM
DIODE ZENER 28V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/ADJ 80MA 8UMAX datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 10MM datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 68PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 4.3UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf