Ohmite SM102031006JE
SM102031006JE picture photo
Mfg. Part Number
SM102031006JE
Brief Description
RES 100M OHM 1W 5% RADIAL
Datasheet Download
SM102031006JE.pdf
Availability of SM102031006JE
QUANTITY
SM102031006JE Order Process
Ship out your order
Specifications of SM102031006JE
Internal Part NumberEIS-SM102031006JE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.580" L x 0.100" W (14.73mm x 2.54mm)
Height0.340" (8.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM102031006JE
Related LinksSM1020, SM102031006JE Datasheet, Ohmite Distributor
SM102031006JE Details Description
Related parts for SM102031006JE
IC DUAL DIFF COMPARATOR 8-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER R/A .100 24POS 15AU datasheet.pdf
FUSE CERM 4A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TXRX ESD 5V RS-485/422 8-SOIC datasheet.pdf