Ohmite SM102032006FE
SM102032006FE picture photo
Mfg. Part Number
SM102032006FE
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 200M OHM 1W 1% RADIAL
Datasheet Download
SM102032006FE.pdf
Availability of SM102032006FE
QUANTITY
SM102032006FE Order Process
Ship out your order
Specifications of SM102032006FE
Internal Part NumberEIS-SM102032006FE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSlim-Mox
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.580" L x 0.100" W (14.73mm x 2.54mm)
Height0.340" (8.64mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM102032006FE
Related LinksSM1020, SM102032006FE Datasheet, Ohmite Distributor
SM102032006FE Details Description
Related parts for SM102032006FE
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 6NS 100LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN DB9 CRIMP MALE TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/10W 0402 datasheet.pdf