Ohmite SM104032006FE
SM104032006FE picture photo
Mfg. Part Number
SM104032006FE
Brief Description
RES 200M OHM 1.5W 1% RADIAL
Datasheet Download
SM104032006FE.pdf
Availability of SM104032006FE
QUANTITY
SM104032006FE Order Process
Ship out your order
Specifications of SM104032006FE
Internal Part NumberEIS-SM104032006FE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension1.080" L x 0.100" W (27.43mm x 2.54mm)
Height0.340" (8.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM104032006FE
Related LinksSM1040, SM104032006FE Datasheet, Ohmite Distributor
SM104032006FE Details Description
Related parts for SM104032006FE
CONN HEADER 2POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECT CMOS 2.7V 5TSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 700KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 15PF 150V 0606 datasheet.pdf
CAP CER 0.82UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf