JST Sales America Inc. SM14B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
SM14B-ZPDSS-TF(LF)(SN) picture photo
Mfg. Part Number
SM14B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER R/A SMD 14POS ZPD
Datasheet Download
SM14B-ZPDSS-TF(LF)(SN).pdf
Availability of SM14B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
QUANTITY
SM14B-ZPDSS-TF(LF)(SN) Order Process
Ship out your order
Specifications of SM14B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
Internal Part NumberEIS-SM14B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZPD Connector Series
Featured ProductZPD Series Connectors
Standard Package700
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesZPD
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeOuter Shroud Contact
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.059" (1.50mm)
Number of Rows2
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeLocking Ramp
FeaturesSolder Retention
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM14B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
Related LinksSM14B-ZPDSS, SM14B-ZPDSS-TF(LF)(SN) Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
SM14B-ZPDSS-TF(LF)(SN) Details Description
Related parts for SM14B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
RES SMD 47.5K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADR 136PS .8MM DL R/A SMD datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SSMINI5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
PTC HEATER ROUND 90C .100" datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A 6XDFN datasheet.pdf
1ETHP,1SER P,GSM HSPAW/BM datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A datasheet.pdf