Vishay Semiconductor/Diodes Division SM15T150CAHE3/57T
SM15T150CAHE3/57T picture photo
Mfg. Part Number
SM15T150CAHE3/57T
Brief Description
TVS DIODE 128VWM 207VC SMC
Datasheet Download
SM15T150CAHE3/57T.pdf
Availability of SM15T150CAHE3/57T
QUANTITY
SM15T150CAHE3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of SM15T150CAHE3/57T
Internal Part NumberEIS-SM15T150CAHE3/57T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)128V
Voltage - Breakdown (Min)143V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp207V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)7.2A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM15T150CAHE3/57T
Related LinksSM15T150, SM15T150CAHE3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SM15T150CAHE3/57T Details Description
Related parts for SM15T150CAHE3/57T
RES 4.53K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 3.50MM 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN INSERT 4POS FLUSH PIN datasheet.pdf