Vishay Semiconductor/Diodes Division SM15T18A-E3/57T
SM15T18A-E3/57T picture photo
Mfg. Part Number
SM15T18A-E3/57T
Brief Description
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC SMC
Datasheet Download
SM15T18A-E3/57T.pdf
Availability of SM15T18A-E3/57T
QUANTITY
SM15T18A-E3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of SM15T18A-E3/57T
Internal Part NumberEIS-SM15T18A-E3/57T
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15.3V
Voltage - Breakdown (Min)17.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp25.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)59.5A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM15T18A-E3/57T
Related LinksSM15T18, SM15T18A-E3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SM15T18A-E3/57T Details Description
Related parts for SM15T18A-E3/57T
IC DECODER/MUX 1OF2 SC70-6 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 140PS .050" SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM/VM 28-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf