ST SM15T22A
SM15T22A picture photo
Mfg. Part Number
SM15T22A
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 18.8VWM 39.3VC SMC
Datasheet Download
SM15T22A.pdf
Availability of SM15T22A
QUANTITY
SM15T22A Order Process
Ship out your order
Specifications of SM15T22A
Internal Part NumberEIS-SM15T22A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSM15T View All Specifications
Featured ProductTransil™ Protection Devices
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesSM15T, TRANSIL™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)18.8V
Voltage - Breakdown (Min)20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp39.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)254A (8/20µs)
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageSMC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM15T22A
Related LinksSM15, SM15T22A Datasheet, ST Distributor
SM15T22A Details Description
Related parts for SM15T22A
RES SMD 43K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 20POS .156 datasheet.pdf
OEM PROD RED datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 3A 200V KBPM datasheet.pdf
FUSE GLASS 100MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 8.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf