Vishay Semiconductor/Diodes Division SM15T27CA-E3/57T
SM15T27CA-E3/57T picture photo
Mfg. Part Number
SM15T27CA-E3/57T
Brief Description
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC SMC
Datasheet Download
SM15T27CA-E3/57T.pdf
Availability of SM15T27CA-E3/57T
QUANTITY
SM15T27CA-E3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of SM15T27CA-E3/57T
Internal Part NumberEIS-SM15T27CA-E3/57T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesSM15T, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)23.1V
Voltage - Breakdown (Min)25.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp37.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)40A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM15T27CA-E3/57T
Related LinksSM15T27C, SM15T27CA-E3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SM15T27CA-E3/57T Details Description
Related parts for SM15T27CA-E3/57T
TERM BLOCK HDR 26POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 68PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1.5A Automotive, Backlight, Lighting 20-TSSOP-EP datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 10.16MM datasheet.pdf
RES 205 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 30 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf