Stackpole Electronics Inc. SM2615FT221R
SM2615FT221R picture photo
Mfg. Part Number
SM2615FT221R
Brief Description
RES SMD 221 OHM 1% 1W 2615
Datasheet Download
SM2615FT221R.pdf
Availability of SM2615FT221R
QUANTITY
SM2615FT221R Order Process
Ship out your order
Specifications of SM2615FT221R
Internal Part NumberEIS-SM2615FT221R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package2615
Size / Dimension0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM2615FT221R
Related LinksSM2615, SM2615FT221R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM2615FT221R Details Description
Related parts for SM2615FT221R
FIXED IND 12UH 210MA 2.7 OHM TH datasheet.pdf
CABLE 5POS .100 JUMPER 6 INCHES datasheet.pdf
CAP CER 680PF 3KV X7R 1808 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A PPAK datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CLASS J F/A 3A 600V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A SC82 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
LED XLAMP ML-E ROYAL BLUE datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 48UQFN datasheet.pdf
LENS TIR W/HLDR NARROW FLOOD LZC datasheet.pdf
CONN BRD-BRD 100POS .8MM SOL TH datasheet.pdf