Stackpole Electronics Inc. SM2615FT9R09
SM2615FT9R09 picture photo
Mfg. Part Number
SM2615FT9R09
Brief Description
RES SMD 9.09 OHM 1% 1W 2615
Datasheet Download
SM2615FT9R09.pdf
Availability of SM2615FT9R09
QUANTITY
SM2615FT9R09 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM2615FT9R09
Internal Part NumberEIS-SM2615FT9R09
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package2615
Size / Dimension0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM2615FT9R09
Related LinksSM2615, SM2615FT9R09 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM2615FT9R09 Details Description
Related parts for SM2615FT9R09
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 22POS VERT SMT datasheet.pdf
IC MPU MPC86XX 1.333GHZ 994BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 17.32K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 200OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf