Stackpole Electronics Inc. SM2615FTR383
SM2615FTR383 picture photo
Mfg. Part Number
SM2615FTR383
Brief Description
RES SMD 0.383 OHM 1% 1W 2615
Datasheet Download
SM2615FTR383.pdf
Availability of SM2615FTR383
QUANTITY
SM2615FTR383 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM2615FTR383
Internal Part NumberEIS-SM2615FTR383
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.383
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package2615
Size / Dimension0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM2615FTR383
Related LinksSM2615, SM2615FTR383 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM2615FTR383 Details Description
Related parts for SM2615FTR383
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
SEALED PT BULB S-BLACK datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES MNT ROLLER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
POE GIGA-MINIMC, 2TX/SSLX-SM1550 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
20-HOLE INSULATED PANEL datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 2IN X2-DFN1210-8 datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 85MHZ 8VDFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS JAM NUT PIN datasheet.pdf