Stackpole Electronics Inc. SM2615JT4R30
SM2615JT4R30 picture photo
Mfg. Part Number
SM2615JT4R30
Brief Description
RES SMD 4.3 OHM 5% 1W 2615
Datasheet Download
SM2615JT4R30.pdf
Availability of SM2615JT4R30
QUANTITY
SM2615JT4R30 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM2615JT4R30
Internal Part NumberEIS-SM2615JT4R30
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package2615
Size / Dimension0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM2615JT4R30
Related LinksSM2615, SM2615JT4R30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM2615JT4R30 Details Description
Related parts for SM2615JT4R30
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 47PF 3KV NP0 1808 datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
LT73 3900 2A 1K0 5% 4KRL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 8pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
R/A ARMORED FIBER SENSR datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 100KHZ 8UMAX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 30W datasheet.pdf