Stackpole Electronics Inc. SM4124FT37R4
SM4124FT37R4 picture photo
Mfg. Part Number
SM4124FT37R4
Brief Description
RES SMD 37.4 OHM 1% 2W 4124
Datasheet Download
SM4124FT37R4.pdf
Availability of SM4124FT37R4
QUANTITY
SM4124FT37R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4124FT37R4
Internal Part NumberEIS-SM4124FT37R4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)37.4
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case4124 J-Lead
Supplier Device Package4124
Size / Dimension0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM4124FT37R4
Related LinksSM4124, SM4124FT37R4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM4124FT37R4 Details Description
Related parts for SM4124FT37R4
TRIMMER 1M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC BUS BUFF DVR TRI-ST 5TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.1A 250 MOHM TH datasheet.pdf
TERMINAL ZP 2.5/1AN/10 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6K OHM 1% 10W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
IC SDRAM 512MB 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf