Stackpole Electronics Inc. SM4124FTR127
SM4124FTR127 picture photo
Mfg. Part Number
SM4124FTR127
Brief Description
RES SMD 0.127 OHM 1% 2W 4124
Datasheet Download
SM4124FTR127.pdf
Availability of SM4124FTR127
QUANTITY
SM4124FTR127 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4124FTR127
Internal Part NumberEIS-SM4124FTR127
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.127
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case4124 J-Lead
Supplier Device Package4124
Size / Dimension0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM4124FTR127
Related LinksSM4124, SM4124FTR127 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM4124FTR127 Details Description
Related parts for SM4124FTR127
FAN AXIAL 119X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf