Stackpole Electronics Inc. SM4124JBR100
SM4124JBR100 picture photo
Mfg. Part Number
SM4124JBR100
Brief Description
RES SMD 0.1 OHM 5% 2W 4124
Datasheet Download
SM4124JBR100.pdf
Availability of SM4124JBR100
QUANTITY
SM4124JBR100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4124JBR100
Internal Part NumberEIS-SM4124JBR100
Standard Package1,000
SeriesSM
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.1
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case4124 J-Lead
Supplier Device Package4124
Size / Dimension0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM4124JBR100
Related LinksSM4124, SM4124JBR100 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM4124JBR100 Details Description
Related parts for SM4124JBR100
CONV DC-DC 5V IN 2.5V OUT 17.5W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 144LQFP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 52.3 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 820 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN SSL RECEPTACLE 3POS SOLDER datasheet.pdf