Vishay/Dale TNPW201039K2BETF
TNPW201039K2BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201039K2BETF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 39.2K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201039K2BETF.pdf
Availability of TNPW201039K2BETF
QUANTITY
TNPW201039K2BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201039K2BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201039K2BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201039K2BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201039K2BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201039K2BETF Details Description
Related parts for TNPW201039K2BETF
THERMISTOR PTC 240V 50 OHM 65C datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
RES SMD 48.7KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIBER OPTIC TXRX SFP LC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf