Stackpole Electronics Inc. SM4124JT110R
SM4124JT110R picture photo
Mfg. Part Number
SM4124JT110R
Brief Description
RES SMD 110 OHM 5% 2W 4124
Datasheet Download
SM4124JT110R.pdf
Availability of SM4124JT110R
QUANTITY
SM4124JT110R Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4124JT110R
Internal Part NumberEIS-SM4124JT110R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case4124 J-Lead
Supplier Device Package4124
Size / Dimension0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM4124JT110R
Related LinksSM4124, SM4124JT110R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM4124JT110R Details Description
Related parts for SM4124JT110R
MOSFET N-CH 20V 60A DPAK datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8CERDIP datasheet.pdf
RES 4.3 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.42M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 1.8V SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 45V 15A ITO220AB datasheet.pdf
IMPACT BP 4X16 RW SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 634K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf