Stackpole Electronics Inc. SM6227FT84R5
SM6227FT84R5 picture photo
Mfg. Part Number
SM6227FT84R5
Brief Description
RES SMD 84.5 OHM 1% 3W 6227
Datasheet Download
SM6227FT84R5.pdf
Availability of SM6227FT84R5
QUANTITY
SM6227FT84R5 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM6227FT84R5
Internal Part NumberEIS-SM6227FT84R5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case6227 J-Lead
Supplier Device Package6227
Size / Dimension0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Height0.268" (6.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM6227FT84R5
Related LinksSM6227, SM6227FT84R5 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM6227FT84R5 Details Description
Related parts for SM6227FT84R5
CONN JACK 2 COND PHONO PCB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
INSERT RCA JACK TO F TYPE JACK datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPDT HNG LVR datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 250MW SOD323 datasheet.pdf