Vishay Semiconductor/Diodes Division SMA5J22CA-E3/61
SMA5J22CA-E3/61 picture photo
Mfg. Part Number
SMA5J22CA-E3/61
Brief Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMA
Datasheet Download
SMA5J22CA-E3/61.pdf
Availability of SMA5J22CA-E3/61
QUANTITY
SMA5J22CA-E3/61 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMA5J22CA-E3/61
Internal Part NumberEIS-SMA5J22CA-E3/61
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown (Min)24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)14.1A
Power - Peak Pulse500W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMA5J22CA-E3/61
Related LinksSMA5J22, SMA5J22CA-E3/61 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMA5J22CA-E3/61 Details Description
Related parts for SMA5J22CA-E3/61
OPTOISO 3.75KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 64EASYBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 5.2PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED ASSY VERT 3MM GRN 565NM datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 12POS .100 JUMPER 7 INCH datasheet.pdf
IC FPGA 209 I/O 484FBGA datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS .100 L.104 datasheet.pdf