ST SMAJ10CA-TR
SMAJ10CA-TR picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ10CA-TR
Brief Description
TVS DIODE 10VWM 21.7VC SMA
Datasheet Download
SMAJ10CA-TR.pdf
Availability of SMAJ10CA-TR
QUANTITY
SMAJ10CA-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ10CA-TR
Internal Part NumberEIS-SMAJ10CA-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSMAJ View All Specifications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyTVS - Diodes
SeriesSMAJ, TRANSIL™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
Voltage - Breakdown (Min)11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)106A (8/20µs)
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageSMA (DO-214AC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ10CA-TR
Related LinksSMAJ1, SMAJ10CA-TR Datasheet, ST Distributor
SMAJ10CA-TR Details Description
Related parts for SMAJ10CA-TR
COM MODE CHOKE EPOX POT 100UH datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ TSOT23-6 datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 3900UH datasheet.pdf
XFRMR CURR SENSE 0.72MH 1:60 SMD datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
PROCESS METER/VOLTMETER 0-10VDC datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 46POS SNGL PCB datasheet.pdf