Vishay Semiconductor/Diodes Division SMAJ28CA-E3/5A
SMAJ28CA-E3/5A picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ28CA-E3/5A
Brief Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMA
Datasheet Download
SMAJ28CA-E3/5A.pdf
Availability of SMAJ28CA-E3/5A
QUANTITY
SMAJ28CA-E3/5A Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ28CA-E3/5A
Internal Part NumberEIS-SMAJ28CA-E3/5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
Voltage - Breakdown (Min)31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.8A
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ28CA-E3/5A
Related LinksSMAJ28C, SMAJ28CA-E3/5A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMAJ28CA-E3/5A Details Description
Related parts for SMAJ28CA-E3/5A
IC ADC 16BIT PSEUDO-DIFF 10MSOP datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 20% 1411 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 120LQFP datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1300PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf