Microsemi Commercial Components SMAJ5926BE3/TR13
SMAJ5926BE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ5926BE3/TR13
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 11V 3W DO214AC
Datasheet Download
SMAJ5926BE3/TR13.pdf
Availability of SMAJ5926BE3/TR13
QUANTITY
SMAJ5926BE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ5926BE3/TR13
Internal Part NumberEIS-SMAJ5926BE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)11V
Tolerance±5%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)5.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 8.4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageDO-214AC (SMAJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ5926BE3/TR13
Related LinksSMAJ5926, SMAJ5926BE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
SMAJ5926BE3/TR13 Details Description
Related parts for SMAJ5926BE3/TR13
CAP CER 180PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT CPC 3POS STD SER 3 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
MINI PV CTW 15AU 18-20 AWG datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
FEED-THRO MOD TERM BLOCK GRN-YEL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf