Microsemi Commercial Components SMAJ75CAE3/TR13
SMAJ75CAE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ75CAE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 75VWM 121VC SMAJ
Datasheet Download
SMAJ75CAE3/TR13.pdf
Availability of SMAJ75CAE3/TR13
QUANTITY
SMAJ75CAE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ75CAE3/TR13
Internal Part NumberEIS-SMAJ75CAE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)75V
Voltage - Breakdown (Min)83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.1A
Power - Peak Pulse500W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ75CAE3/TR13
Related LinksSMAJ75C, SMAJ75CAE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
SMAJ75CAE3/TR13 Details Description
Related parts for SMAJ75CAE3/TR13
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 2% 1/6W 0402 datasheet.pdf
CHOKE DIFFERENTIAL 55UH 2A VERT datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 1.5KV DARL 8DIP BJ datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RELAY SAFETY 6PST 6A 5V datasheet.pdf
ROUND SPACER M2 NYLON 1/8" datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LABEL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf