Littelfuse SMBJ13CA-HRA
SMBJ13CA-HRA picture photo
Mfg. Part Number
SMBJ13CA-HRA
Brief Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMB
Datasheet Download
SMBJ13CA-HRA.pdf
Availability of SMBJ13CA-HRA
QUANTITY
SMBJ13CA-HRA Order Process
Ship out your order
Specifications of SMBJ13CA-HRA
Internal Part NumberEIS-SMBJ13CA-HRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesSMBJ-HRA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)13V
Voltage - Breakdown (Min)14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)28A
Power - Peak Pulse600W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AA, SMB
Supplier Device PackageDO-214AA (SMBJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMBJ13CA-HRA
Related LinksSMBJ13, SMBJ13CA-HRA Datasheet, Littelfuse Distributor
SMBJ13CA-HRA Details Description
Related parts for SMBJ13CA-HRA
TRIMMER 50K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1.2A 390 MOHM datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 7.5VOUT 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
1G DDR3L SDRAM 1.35V X8 667MHZ datasheet.pdf
SS TIMR RPT CYCLE, 15M, 110VAC datasheet.pdf
BUSSMANN 304 250MA 1000 datasheet.pdf