Littelfuse SMBJ7.5CA-HRA
SMBJ7.5CA-HRA picture photo
Mfg. Part Number
SMBJ7.5CA-HRA
Brief Description
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC
Datasheet Download
SMBJ7.5CA-HRA.pdf
Availability of SMBJ7.5CA-HRA
QUANTITY
SMBJ7.5CA-HRA Order Process
Ship out your order
Specifications of SMBJ7.5CA-HRA
Internal Part NumberEIS-SMBJ7.5CA-HRA
FamilyTVS - Diodes
SeriesSMBJ-HRA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)7.5V
Voltage - Breakdown (Min)8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)46.6A
Power - Peak Pulse600W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AA, SMB
Supplier Device PackageDO-214AA (SMBJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMBJ7.5CA-HRA
Related LinksSMBJ7., SMBJ7.5CA-HRA Datasheet, Littelfuse Distributor
SMBJ7.5CA-HRA Details Description
Related parts for SMBJ7.5CA-HRA
MODULE SCR/DIODE 25A 240VAC datasheet.pdf
OSCILLATOR VCO 5V NARROW PCB FR4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 57POS SKT datasheet.pdf
DSUB EMC SHROUD SHELL SIZE 3 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 1.125A 100 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
LED DURIS S8 NEU WHT 4000K 4SMD datasheet.pdf
500 TB SPR CLA WL 2WIRES datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF RRO 8DFN datasheet.pdf
12-Bit, 80/105/125/150 MSPS, 1.8 V Dual Analog-to-Digital Converter IC datasheet.pdf