Vishay Semiconductor/Diodes Division SMCG15CAHE3/57T
SMCG15CAHE3/57T picture photo
Mfg. Part Number
SMCG15CAHE3/57T
Brief Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMC
Datasheet Download
SMCG15CAHE3/57T.pdf
Availability of SMCG15CAHE3/57T
QUANTITY
SMCG15CAHE3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of SMCG15CAHE3/57T
Internal Part NumberEIS-SMCG15CAHE3/57T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown (Min)16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)61.5A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMCG15CAHE3/57T
Related LinksSMCG15C, SMCG15CAHE3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMCG15CAHE3/57T Details Description
Related parts for SMCG15CAHE3/57T
CAP CER 0.022UF 100V NP0 2225 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 80MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
LED CBI 2X4MM QUAD ARRAY G/Y G/Y datasheet.pdf
10SU MOUNTING RAIL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 160V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 970MA 210 MOHM datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf