Vishay Semiconductor/Diodes Division SMCJ30CAHE3/57T
SMCJ30CAHE3/57T picture photo
Mfg. Part Number
SMCJ30CAHE3/57T
Brief Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMC
Datasheet Download
SMCJ30CAHE3/57T.pdf
Availability of SMCJ30CAHE3/57T
QUANTITY
SMCJ30CAHE3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of SMCJ30CAHE3/57T
Internal Part NumberEIS-SMCJ30CAHE3/57T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)30V
Voltage - Breakdown (Min)33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)31A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMCJ30CAHE3/57T
Related LinksSMCJ30C, SMCJ30CAHE3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMCJ30CAHE3/57T Details Description
Related parts for SMCJ30CAHE3/57T
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 ESD 8NSOIC datasheet.pdf
LED WARM WHITE 3000K SCREW MOUNT datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 4M M8 CONN datasheet.pdf
CAP CER 9PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
10 MODII HDR DRST SHRD .100CL, S datasheet.pdf
330UF 100V 16X25MM 105C 3000H datasheet.pdf