Littelfuse SMDJ78CA
SMDJ78CA picture photo
Mfg. Part Number
SMDJ78CA
Brief Description
TVS DIODE 78VWM 126VC SMD
Datasheet Download
SMDJ78CA.pdf
Availability of SMDJ78CA
QUANTITY
SMDJ78CA Order Process
Ship out your order
Specifications of SMDJ78CA
Internal Part NumberEIS-SMDJ78CA
Standard Package3,000
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
Voltage - Breakdown (Min)86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)23.8A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMDJ78CA
Related LinksSMDJ, SMDJ78CA Datasheet, Littelfuse Distributor
SMDJ78CA Details Description
Related parts for SMDJ78CA
SOCKET DP-2P R10 SERIES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER ON/OFF SOT553 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 94MM datasheet.pdf
SMARTCARD P SERIES datasheet.pdf
IC CTLR PB 2CH CONFIG 6-SON datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
4R VER HDR PF 0GP datasheet.pdf
OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf