ON Semiconductor SMF10AT1G
SMF10AT1G picture photo
Mfg. Part Number
SMF10AT1G
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 10VWM 17VC SOD123FL
Datasheet Download
SMF10AT1G.pdf
Availability of SMF10AT1G
QUANTITY
SMF10AT1G Order Process
Ship out your order
Specifications of SMF10AT1G
Internal Part NumberEIS-SMF10AT1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSOD123-FL Package Height 13/Sep/2013
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
Voltage - Breakdown (Min)11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)11.8A
Power - Peak Pulse200W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123F
Supplier Device PackageSOD-123FL
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMF10AT1G
Related LinksSMF1, SMF10AT1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SMF10AT1G Details Description
Related parts for SMF10AT1G
CABLE SERIAL ATA .3 METER datasheet.pdf
IC MPU I960 16MHZ 132PGA datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8SOIJ datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 20% 1611 datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 56.2KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
EVAL BOARD HMC663LC3 datasheet.pdf
ATTENUATOR 4 DB DC 18GHZ datasheet.pdf