Micro Commercial Components (MCC) SMF75A-TP
SMF75A-TP picture photo
Mfg. Part Number
SMF75A-TP
Brief Description
TVS DIODE 75VWM 121VC SOD-123FL
Datasheet Download
SMF75A-TP.pdf
Availability of SMF75A-TP
QUANTITY
SMF75A-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of SMF75A-TP
Internal Part NumberEIS-SMF75A-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTransient Voltage Suppressors
Diode Handling and Mounting
Featured ProductSMF5.0A ~ SMF170A Suppressors
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)75V
Voltage - Breakdown (Min)83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.4A
Power - Peak Pulse200W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123F
Supplier Device PackageSOD-123FL
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMF75A-TP
Related LinksSMF7, SMF75A-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
SMF75A-TP Details Description
Related parts for SMF75A-TP
RES METAL OX 2W 150 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 64.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf